Havalimanı Scada Çözümleri

Havalimanı Scada Çözümleri


BIWIS Sistemler

Trihedral’in Bagaj Görüntüsü Ağırlık Tanımlama Sistemi (BIWIS), ABD Gümrük ve Sınır Koruması (USCBP) yetkilileri tarafından, yabancı havaalanlarındaki ön hazırlık tesislerinde, ABD’ye giren havayolu yolcuları hakkında bilinçli kararlar alınmasına yardımcı olmak için kullanılıyor.

Sistem, güvenlik kameralarına doğrudan yüksek hızlı arayüzler ve ABD varış noktalarına giderken havalimanından seyahat eden yolcuların Bagaj bilgilerini toplayan ağırlık ölçeklerini içerir. ABD acenteleri için birincil denetim noktalarında, hangi yolcuların ikincil denetimler için aday olduğunu belirlemelerine yardımcı olmak için özetlenmiş bilgileri görüntüler.


Air Traffic Control SCADA Systems

NAV Kanada için ülke çapında Hava Trafik Kontrol Cihazları izleme ve kontrol uygulaması şunları içerir:

  • Vancouver, Winnipeg, Toronto, Montreal, Moncton ve Gander’da bulunan altı bölgesel VTScada uygulaması.
  • Kingston teknik eğitim uygulaması.
  • Ottawa Tech merkezinde merkezi bir yapılandırma yöneticisi uygulaması.
  • NAV Kanada Ulusal Ofisinde bulunan merkezi bir veri toplama ve depolama uygulaması.
  • Bölgesel Operasyon Merkezi.
  • Bölgesel sistemler Staticraft ILS ve pist aydınlatma sistemleri, radar sistemleri, UPS ve jeneratör kontrolörleri, Monco pist kayma yolu ve yönlendirme sistemleri ve Marconi VOR sistemleri ile arayüz oluşturur. Bu bölgesel arayüzler öncelikle kontrol yerine sağlık ve alarm yönetimi için kullanılır. Sistem alarmlarını görüntülemeye ek olarak, alarmlar NAV Canada’nın dahili çağrı sistemi aracılığıyla yayılır.

Baggage Handling System Management