RÜZGAR ENERJİSİ

RÜZGAR ENERJİSİ: SÜRDÜRÜLEBİLİR VE GÜZEL

Wind-power-plant

DAHA PARLAK BİR GELECEK İÇİN RÜZGAR ENERJİSİNİ KULLANMA

İnsanlar, yel değirmenleri ve hatta yelkenli teknelerin icadı ile binlerce yıldır rüzgârın gücüne dokunuyorlar. Rüzgarı kullanmadan, geçmişimizde okyanus kaşiflerinin bir tarihi olmazdı. Fosil yakıtların yakılması nedeniyle Dünya ısınıyor ve insanlar başka şeylere güç vermek için başka araçlara bakmaya başlıyor. Rüzgar, atmosferin güneş tarafından dengesiz ısınmasından kaynaklanan bir enerji türüdür. Rüzgar enerjisi fosil yakıtlar gibi toksik emisyonlar oluşturmaz ve temiz bir güç kaynağıdır. Herhangi bir temiz güç kaynağı gibi, avantajları vardır ve gerçekten güzel ve sürdürülebilir olabilir.

RÜZGAR OLUŞUMU DOĞALDIR

Doğum günü mumlarınızı üflediğinizde, vücudunuzda doğal olarak ürettiğiniz kendi rüzgarınızı kullanıyorsunuz. Dünya da rüzgar yaratmanın bir yolu vardır. Güneş’in ısı enerjisi ile çalışan Dünya atmosferindeki büyük akımlardan oluşur. Güneş parladığı sürece, koşum takımı için rüzgar olacaktır. Yeryüzünün yüzeyi su ve karaya sahiptir ve güneş parladığında, yüzeydeki hava hızlı ısınır. Isıtılmış hava daha hafif ve yükselir. Gece ise, tam tersi olur. Bu hareket dizisi rüzgar yaratır ve bol miktarda kinetik enerji barındırır.

RÜZGAR ENERJİSİNDE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAĞI

Rüzgar doğal olarak meydana gelen ve sürekli olarak düzenli olarak meydana gelen bir şey olduğundan, kendisini doğal bir şekilde yeniler. Rüzgar bitmeyecek ve bilim adamları güneşin 6-7 milyar yıl daha parlayacağına inanıyor. Rüzgar enerjisi yenilenebilir, hava veya su kirleten sera gazları yaymaz.

wind-power-windmill

ÇEVRE DOSTU SEÇENEKLERİN ETKİNLİĞİ

Rüzgar enerjisi bir miktar koşum takımına götürür. İlk etapta rüzgar türbinleri üretmek, taşımak ve kurmak zorundasınız. Bununla birlikte, türbinler yerleştirildikten sonra, türbinlerin başlangıçta reaksiyonunu oluşturan temiz enerji yaratırlar.

DÜŞÜK ÇALIŞMA MALİYETLERİ TASARRUFLARA ÇEVİRİLİR

Rüzgâr enerjisi üretmek için ön sermaye gerekir, ancak türbinler kurulduktan sonra, bunları çalıştırma maliyeti çok düşüktür. Sorunsuz bir şekilde çalıştıklarından emin olmak için rutin bakım alırlar, ancak dayanıklılıkları uzun süre etrafta olmalarını sağlar. Bu maliyet tasarrufu, ihtiyaç duydukları gücü elde etmek için rüzgar enerjisi kullanan müşterilere dönüştürülebilir.

RÜZGAR ENERJİSİ İLE PEYZAJ GÜZELLİĞİ

Bir tarım arazisine baktığınızda, size düz ve sıkıcı görünebilir. Ancak karışıma biraz rüzgar türbini ekleyin ve bir güzellik unsuru var. Ve daha da iyisi, türbinlerin etrafındaki arazi hala çok faydalıdır. Sığırlar hala türbinlerin tabanına kadar otlayabilir. Türbinlerin etrafındaki arazi hala çiftlikte yetiştirilebilir. Alanı boşa harcamazlar ve temiz enerji yarışına, etraflarındaki genel manzaraya biraz güzellik de dahil olmak üzere çok şey verirler.